Bednarka

Stal ocynkowana

Bednarka ocynkowana oferowana przez Hurtownię Centrostal Wrocław SA wykonana jest z najwyższej jakości stali. Ta taśma o przekroju spłaszczonego prostokąta znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w budownictwie np. jako element instalacji elektrycznej a w starych budynkach, jako zbrojenie nadproża sklepienia Kleina (bardzo wytrzymałego sufitu, który najczęściej można spotkać w budynkach gospodarczych).

Bednarkę w instalacjach elektrycznych stosuje się jako:

 • uziemienie,
 • ochronę przeciwporażeniową,
 • ochronę przeciwprzepięciową,
 • ochronę odgromową.

DZIAŁ STALI ZWYKŁEJ

(Bednarka ocynkowana, kształtowniki stalowe, ceowniki, teowniki, dwuteowniki, kątownik stalowy)

tel. 71 324 71 50
fax 71 324 73 00

e-mail: nhs@centrostal.com.pl

Wyślij zapytanie
Centrostal Wrocław Bednarka ocynkowana

Kształtowniki stalowe

Ceowniki — Kątowniki — Teowniki — Dwuteowniki

Hurtownia stali Centrostal Wrocław SA dystrybuuje wyroby hutnicze i materiały konstrukcyjno-budowlane najwyższej jakości. Oferujemy kształtowniki stalowe takie jak: kątowniki, ceowniki, teowniki oraz dwuteowniki, pochodzące od sprawdzonych producentów. Nasze dostawy są zawsze na czas, ponieważ posiadamy szeroki wachlarz produktów w naszych magazynach w całej Polsce.

Profile hutnicze stosowane są przede wszystkim do konstrukcji:

 • elementów łączących pojazdy ciężarowe i przyczepy (przemysł motoryzacyjny),
 • podwozi, wagonów, akcesoriów kolejowych (przemysł kolejowy),
 • statków i urządzeń portowych (przemysł stoczniowy),
 • masztów łączności radiowej i komórkowej, przekaźnikach, antenach, prowadnicach kablowych (przemysł telekomunikacyjny),
 • bram, ogrodzeń, rusztowań, lekkich konstrukcji halowych, ekranach dźwiękochłonnych,
 • maszyn rolniczych, górniczych, budowlanych,
 • regałów do wysokiego składowania.

DZIAŁ STALI ZWYKŁEJ

(kształtowniki stalowe, ceowniki, teowniki, dwuteowniki, kątownik stalowy)

tel. 71 324 71 50
fax 71 324 73 00

e-mail: nhs@centrostal.com.pl

Wyślij zapytanie
kątownik kształtowniki teowniki ceowniki dwuteowniki - Hurtownia
Centrostal Wrocław bednarka ocynkowana stalowa

Bednarka ocynkowana ma pośrednio wpływ na bezpieczeństwo budynku. Uziemienia otokowe wykonane właśnie z tego materiału stosuje się w budynkach, które:

 • wyposażone są w urządzenia piorunochronne z dużą ilością przewodów odprowadzających,
 • mają rozległe układy elektroniczne,
 • narażone są na wybuch,
 • wykonane są z materiałów nieprzewodzących, jak np. drewno czy cegła bez fundamentu zbrojonego stalą,
 • narażone są na pożar.
Bednarka w instalacjach głównie przyjmuje rolę:
 • Przewodów wyrównawczych głównych – jego rola to zapewnienie wyrównania potencjałów. Przewód wyrównawczy główny znajduje się w najniższej kondygnacji budynku, a dokładnie łączy szynę główną wyrównawczą z przewodem ochronnym służącym do zasilania budynku w rozdzielni głównej wraz z częściami przewodzącymi dostępnych urządzeń i przewodzącymi obcymi (spoza instalacji elektrycznej) np. metalowe elementy budynku, rury wodne, kanalizacyjne, gazowe. Należy wybrać bednarkę o przekroju poprzecznym równym bądź większym od połowy przekroju przewodów zastosowanych do zasilania budynku (nie mniej niż 6 mm²). W przypadku stosowania stalowego przewodu wyrównawczego głównego jego przekrój nie może być mniejszy niż 25 mm.
 • Uziemienia otokowego – znajduj się na zewnątrz budynku. Tworzy zamkniętą pętlę, pozostając w kontakcie z ziemią na długości wynoszącej nie mniej niż 80% całej jego długości. Stosuje się go, by odprowadzał prąd wyładowania elektrycznego do ziemi, stanowił połączenie wyrównawcze między przewodami odprowadzającymi oraz w celu wysterowania potencjału w niewielkiej odległości od ścian przewodzących budynku. W tym zastosowaniu bednarka ma najczęściej powierzchnię przekroju poprzecznego co najmniej 90 mm².
 • Przewodów uziemiających – stanowi on część lub całą drogę przewodzącą między punktem sieci, urządzenia elektrycznego, instalacji a uziemieniem (zwane także uziomem).
 • Szyny wyrównawczej głównej – zwana jest także szyna uziemiającą. Pozwala ona na połączenie wyrównawcze między zewnętrznymi urządzeniami piorunochronnymi a elementami przewodzącymi obcymi. Umieszczana jest na najniższej kondygnacji budynku.
 • Przewodów ochronnych PE – jest to uziemiony przewód, który nie podlega obciążeniom prądów roboczych. Łączy się z nim części przewodzące dostępne urządzenia, które normalnie nie są pod napięciem (można je dotknąć). Jest on elementem chroniącym przed samoczynnym wyłączeniem zasilania.

Ocynk

Instalacje elektryczne wymagają stosowania elementów zabezpieczonych przez korodowaniem, dlatego też to właśnie bednarka ocynkowana jest wykorzystywana do tych celów. Jej stalowa powierzchnia dokładnie zostaje pokryta cynkiem, który chroni stal przed bezpośrednim dostawaniem się wilgoci powodującej korozję.

Hurtownia stali - bednarka ocynkowana
Bednarka ocynkowana – dokumentacja techniczna

Centrostal Wrocław SA dostarcza wyroby hutnicze najwyższej jakości, produkowane z atestowanych i certyfikowanych surowców. Na życzenie klienta przy składaniu zamówienia na bednarkę ocynkowaną oraz inne wyroby hutnicze, Centrostal Wrocław SA przygotowuje i wydaje za opłatą komplet dokumentów oceny jakości towaru np.: atest 2.1, atest 2.2; świadectwo odbioru 3.1; świadectwo odbioru 3.2 lub inne wymagane dokumenty dotyczące zakupionego produktu.

Proponujemy bardzo atrakcyjne ceny

dogodne warunki płatności oraz transport na terenie całego kraju.

Dział Handlu Stali Zwykłej dokłada wszelkich starań, aby oferowane wyroby hutnicze a w tym bednarka ocynkowana były przygotowane dla Państwa z dbałością o szczegóły i z krótkim terminem realizacji nietypowych wymiarów. Firma Centrostal-Wrocław świadczy również usługi cięcia zakupionego materiału na wymiar oraz obróbki strumieniowo-ściernej.

Jeżeli posiadają Państwo określone zapotrzebowanie na nasze wyroby i usługi prosimy o kontakt w celu uszczegółowienia ewentualnych zapytań oraz ustalenia Państwa potrzeb i możliwości wykonania usługi.

Prosimy o zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Sprzedaży

Ogólne warunki sprzedaży

Transport bednarki 

Bednarkę ocynkowaną jesteśmy w stanie dowieźć w każde miejsce w Polsce. Zapraszamy również po wyroby hutnicze do naszych magazynów i hurtowni stali. Aktualnie posiadamy magazyny wraz z punktami obsługi klienta w miastach: WrocławPłock, Łódź, Kalisz, Opole, Wałbrzych, Legnica, Głogów, Jelenia Góra, Bolesławiec oraz Żary.

Dojazd

Nie wiesz jak do nas dojechać? Znajdź nas na mapach!