Kraty pomostowe / podestowe

W ofercie Hurtowni Stali Centrostal Wrocław SA znajdują się kraty pomostowe firmy Mostostal wykonywane zgodnie z normą DIN 24537. Odznaczają się one zdolnością przenoszenia dużych obciążeń z udziałem niewielkiej masy własnej. Dodatkowo są bardzo trwałe i posiadają wiele walorów użytkowych. Składają się z trzech głównych elementów, takich jak: obramowanie, pręt poprzeczny i płaskownik nośny.

Oferowana przez nas krata podestowa stosowana jest w przemyśle między innymi jako:

 • pomosty w zakładach przemysłowych,
 • pomosty suwnic i torów podsuwnicowych,
 • elementy stropów,
 • chodniki na kładkach dla pieszych,
 • schody, rampy, pochylnie, podesty,
 • podjazdy dla wózków inwalidzkich,
 • zabezpieczenia otworów,
 • przykrycie studzienek i kanałów ulicznych,
 • ciągi komunikacyjne przy rurociągach i zbiornikach,
 • elementy małej architektury,
 • ogrodzenia,
 • elementy elewacji.

DZIAŁ STALI ZWYKŁEJ

(Krata podestowa, krata pomostowa, pręty żebrowane, siatki zbrojeniowe, pręty płaskie, pręty zbrojeniowe)

tel. 71 324 71 50
fax 71 324 73 00

e-mail: nhs@centrostal.com.pl

Wyślij zapytanie
Krata pomostowa krata podestowa kraty pomostowe kraty podestowe

Płaskowniki

Płaskowniki stalowe — Pręty płaskie

Hurtownia stali Centrostal Wrocław SA oferuje płaskowniki z wysokogatunkowej stali spełniającej najwyższe normy polskie i europejskie. Sprzedawane przez nas płaskowniki stalowe, cechują się wysoką jakością wykonania oraz dużą wytrzymałością.

Płaskownik stalowy to rodzaj pręta ciętego ze zwoju stali o prostokątnym przekroju, wynikającym ze sposobu wytwarzania tego produktu. Wykorzystywany jest do struktur mechanicznych i w przemyśle budowlanym do tworzenia konstrukcji stalowych, a także do wytwarzania:

 • bram
 • balustrad
 • barierek
 • furtek
 • ogrodzeń
 • poręczy
 • słupków
 • szczeblinek

DZIAŁ STALI ZWYKŁEJ

(Płaskownik stalowy, pręty żebrowane, siatki zbrojeniowe, pręty płaskie, pręty zbrojeniowe)

tel. 71 324 71 50
fax 71 324 73 00

e-mail: nhs@centrostal.com.pl

Wyślij zapytanie
Płaskownik stalowy pręty płaskie płaskowniki stalowe
Kraty podestowe kraty pomostowe krata pomostowa krata podestowa

Krata podestowa – rodzaj

Hurtownia Stali Centrostal Wrocław oferuje kraty pomostowe produkowane w technologii:
1. zgrzewania,
2. prasowania.

Krata pomostowa zgrzewana oporowo wytwarzana jest w procesie polegającym na wtopieniu pręta poprzecznego w płaskownik nośny pod wpływem silnego prądu elektrycznego. Uzyskany w ten sposób produkt stanowi jednolity materiał.

Sprzedawane przez nas kraty podestowe zostały wyprodukowane zgodnie z normami europejskimi. Poziom ich wykonania jest bardzo wysoki, ponieważ powstają na skomputeryzowanych liniach produkcyjnych. Dzięki wykorzystaniu przy ich produkcji nowoczesnej technologii sprzedawane przez nas kraty pomostowe mają najlepsze parametry techniczne.

Oferowana przez nas krata pomostowa występuje w trzech wersjach. Może być zrobiona z:

 • prętów żłobionych skręcanych,
 • prętów kwadratowych skręcanych,
 • prętów gładkich.
hurtownia stali kraty pomostowe krata pomostowa kraty podestowe krata podestowa
W naszej ofercie znajdują się kraty podestowe z płaskownikami w czterech grubościach:
kraty pomostowe krata pomostowa kraty podestowe krata podestowa

wysokość płaskownika [mm]

20 25 30 40

20 25 30 40

25 30 40 50 60 70

25 30 40 50 60 70

grubość pręta [mm]

2

3

4

5

Oferujemy kraty podestowe o maksymalnej długości kraty 6100 mm i maksymalnej szerokości kraty standardowej 1000 mm. Oferowane przez naszą hurtownię kraty podestowe mają różne wielkości oczek i w zależności od ich przeznaczenia mają różne płaskowniki nośne.

Rodzaj kraty powinien zostać dobrany odpowiednio do rodzaju funkcji, jaką ma pełnić. Przy doborze należy zwrócić uwagę na obciążenie, jakiemu krata podestowa będzie poddawana. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat parametrów oferowanych przez nas krat pomostowych należy skontaktować się z nami. Nasi fachowcy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Krata pomostowa – dokumentacja techniczna

Na życzenie klienta przy składaniu zamówienia na kraty pomostowe oraz inne wyroby hutnicze, Centrostal Wrocław SA przygotowuje i wydaje za opłatą komplet dokumentów oceny jakości towaru np.: atest 2.1, atest 2.2; świadectwo odbioru 3.1; świadectwo odbioru 3.2 lub inne wymagane dokumenty dotyczące zakupionych krat.

Proponujemy bardzo atrakcyjne ceny

dogodne warunki płatności oraz transport na terenie całego kraju.

Hurtownia Stali Centrostal Wrocław proponuje produkty ze stali w konkurencyjnych cenach. Wszystkie oferowane przez nas kraty podestowe są bardzo wysokiej jakości, ponieważ współpracujemy tylko ze sprawdzonymi producentami. Dodatkowo wychodząc naprzeciw potrzebom inwestorów, proponujemy im elastyczne rozwiązanie finansowe, jakim jest kredyt kupiecki (zwany także towarowym i handlowym). Polega od na odroczeniu terminu zapłaty za towar z naszej hurtowni. Proponując naszym klientom to rozwiązanie, dopasowujemy termin zapłaty do możliwości i potrzeb klienta.

Nasi eksperci chętnie pomogą w doborze odpowiedniego towaru. Proponujemy bardzo szeroki wachlarz produktów ze stali – u nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Dodatkowo w naszej ofercie znajduje się usługa transportu. Z nami towar zawsze dociera do klienta na czas. Hurtownia Stali Centrostal Wrocław to dostawca, na którym zawsze można polegać. Naszym celem jest oferowanie najwyższej jakości towarów w przystępnych cenach. Z nami tanio i zawsze na czas!

Firma Centrostal-Wrocław świadczy również usługi cięcia zakupionego materiału na wymiar oraz obróbki strumieniowo-ściernej.

Jeżeli posiadają Państwo określone zapotrzebowanie na nasze wyroby i usługi prosimy o  kontakt w celu uszczegółowienia ewentualnych zapytań oraz ustalenia Państwa potrzeb i możliwości wykonania usługi.

Prosimy o zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Sprzedaży

Ogólne warunki sprzedaży

Kraty pomostowe – transport

kraty podestowe / pomostowe jak i inne oferowane przez nas wyroby, jesteśmy w stanie dowieźć w każde miejsce w Polsce. Zapraszamy również po wyroby hutnicze do naszych magazynów i hurtowni stali w miastach: WrocławPłock, Łódź, Kalisz, Opole, Wałbrzych, Legnica, Głogów, Jelenia Góra, Bolesławiec oraz Żary.

Dojazd

Nie wiesz jak do nas dojechać? Znajdź nas na mapach!