Kształtownik stalowy

Ceownik — Kątownik — Teownik — Dwuteownik

Centrostal Wrocław SA jest jedną z najlepiej wyposażonych hurtowni stali na Dolnym Śląsku. Nasze wyroby hutnicze posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty. Oferowane przez nas materiały konstrukcyjno-budowlane pochodzą tylko od sprawdzonych dostawców i producentów – stawiamy na najwyższą jakość, dlatego jesteśmy jednymi z najlepszych na rynku.

Wszystkie nasze magazyny, znajdujące się w różnych punktach w Polsce, oferują szeroki wybór kształtowników stalowych takich jak ceownik, teownik, kątownik czy dwuteownik. Naszym klientom zapewniamy pewną i punktualną dostawę oraz różne formy rozliczenia. Wszystkie proponowane przez nas produkty są w konkurencyjnych cenach, a nasi doradcy zawsze służą pomocą.

Profile hutnicze stosowane są przede wszystkim w:

 • przemyśle budowlanym.
 • przemyśle motoryzacyjnym,
 • przemyśle kolejowym,
 • przemyśle telekomunikacyjnym,
 • przemyśle stoczniowym.

DZIAŁ STALI ZWYKŁEJ

(kształtownik stalowy, ceownik, teownik, dwuteownik, kątownik stalowy)

tel. 71 324 71 50
fax 71 324 73 00

e-mail: nhs@centrostal.com.pl

Wyślij zapytanie
Hurtownia stali - ceownik kątownik dwuteownik teownik - Centrostal Wrocław

Kształtownik stalowy

Ceownik — Kątownik — Teownik — Dwuteownik

Centrostal Wrocław SA jest jedną z najlepiej wyposażonych hurtowni stali na Dolnym Śląsku. Nasze wyroby hutnicze posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty. Oferowane przez nas materiały konstrukcyjno-budowlane pochodzą tylko od sprawdzonych dostawców i producentów – stawiamy na najwyższą jakość, dlatego jesteśmy jednymi z najlepszych na rynku.

Wszystkie nasze magazyny, znajdujące się w różnych punktach w Polsce, oferują szeroki wybór kształtowników takich jak ceownik, teownik, kątownik czy dwuteownik. Naszym klientom zapewniamy pewną i punktualną dostawę oraz różne formy rozliczenia. Wszystkie proponowane przez nas produkty są w konkurencyjnych cenach, a nasi doradcy zawsze służą pomocą.

Profile hutnicze stosowane są przede wszystkim w:

 • przemyśle budowlanym.
 • przemyśle motoryzacyjnym,
 • przemyśle kolejowym,
 • przemyśle telekomunikacyjnym,
 • przemyśle stoczniowym.

DZIAŁ STALI ZWYKŁEJ

(kształtownik stalowy, ceownik, teownik, dwuteownik, kątownik stalowy)

tel. 71 324 71 50
fax 71 324 73 00

e-mail: nhs@centrostal.com.pl

Wyślij zapytanie
Hurtownia stali - ceownik kątownik dwuteownik teownik - Centrostal Wrocław
Centrostal Wrocław dwuteownik teownik ceownik kątownik

Kształtownik stalowy jest bardzo wytrzymały, dlatego też stosowany jest w różnych gałęziach przemysłu. Jego wytrzymałość związana jest z przekrojem poprzecznym i typem zginania. Występują dwa rodzaje zginania i można je wyczytać na podstawie klasy, jaką ma kształtownik:

 • klasa I, II – zginanie sprężyste,
 • klasa III, IV – zginanie plastyczne
W naszej ofercie znajdują się kształtowniki stalowe takie jak:

CEOWNIK – czyli kształtownik o profilu przypominającym literę „C”. Mający formę prostych i długich odcinków. W naszej ofercie znajdują się ceowniki o następujących parametrach:

 • wymiar: UPN 80, 100, 120, 140, 160, 180, 200, 220, 240, 260, 280, 300 mm – ceownik zwykły, oraz UPE – 80, 100, 120, 140, 160, 180, 200, 220, 240, 270, 300 mm – ceownik ekonomiczny,
 • gatunek: S235JR, S275JR, S355J2+AR – posiadamy także inne gatunki na specjalne zamówienie klienta (opcja do uzgodnienia),
 • rodzaj: zimnowalcowane i gorącowalcowane – w tym przypadku u nas dostępny jest ceownik w zakresie od 30 mm do 200 mm,
 • długość fabrykacyjna: od L-12000 mm do L-15000 mm – ceownik standardowy oraz, gdy chodzi o ceownik niestandardowy, jest to długość od L-6000 mm do L-18000 mm.

Każdy ceownik można kupić także osobno (na sztuki). W przypadku kupowania większej ilości sztuk ceowniki pakowane są w wiązki, w przedziale wagowym od 0,2 Mg do 0,5 Mg.

KĄTOWNIK – jest to kształtownik pod postacią prostych odcinków, którego profil tworzy kąt prosty. W naszej ofercie znajduje się kątownik równoramienny, ale także kątownik nierównoramienny. Proponujemy kątowniki zróżnicowane pod względem parametrów, takich jak:

 • wymiar – kątownik od 20x20x4 mm do 150x150x15 mm,
 • gatunek – S235JR, S275JR, S355J2. W przypadku, gdy jest potrzebny kątownik innego gatunku, należy się z nami skontaktować, ponieważ jest to opcja niestandardowa (do uzgodnienia),
 • rodzaj: gorącowalcowany oraz zimnowalcowany – kątownik ten jest dostępny w zakresie od 20 mm do 60 mm,
 • długość fabrykacyjna: kątownik standardowy o długości L-6000 mm jest dostępny w wymiarach od 20x20x4 mm do 150x150x15 mm, natomiast kątownik standardowy o długości L-12000 proponujemy w zakresie: 50x50x6-150x150x15 mm,

W sprzedaży mamy zarówno wiązki o wadze od 0,2 Mg do 0,4 Mg jak i oferujemy możliwość kupna pojedynczych sztuk. Gdy potrzebny jest tylko jeden kątownik, a nie cała wiązka, to również zapraszamy do nas.

TEOWNIK  – jak sama nazwa wskazuje, są to kształtowniki, których profil zbliżony jest kształtem do litery „T”. Hurtownia Stali Centrostal Wrocław SA posiada w swojej ofercie teownik klasyfikowany pod względem następujących właściwości:

 • wymiar – teownik o wymiarach od 20 x 20 x 3 mm do 120 x 120 x 13 mm,
 • gatunek – S235JR, S355J2, gdy potrzebny jest teownik o innym gatunku, wystarczy się z nami skontaktować – taka oferta jest poza standardową ofertą (do uzgodnienia),
 • długość fabrykacyjna – w ofercie znajduje się teownik 6 m i teownik 12 m.

U nas teownik można kupić pojedynczo lub w wielosztukowej paczce.

DWUTEOWNIKI – jest to kształtownik, który swoim profilem przypomina dwie litery „T” połączone pionową kreską, gdzie druga litera jest do góry nogami. W naszej hurtowni każdy dwuteownik sklasyfikowany jest według następujących parametrów:

 • wymiar – dwuteownik zwykły IPN dostępny jest w wymiarze: 80 mm, 100 mm, 120 mm, 140 mm, 160 mm, 180 mm, 200 mm, 220 mm, 240 mm, 260 mm, 280 mm, 300 mm, dwuteownik równoległościenny IPE oferujemy w wymiarze: 80 mm, 100 mm, 120 mm, 140 mm, 160 mm, 180 mm, 200 mm, 220 mm, 240 mm, 270 mm, 300 mm.
 • Gatunek – S235JR, S275JR, S355J2. Dwuteownik może mieć także inny gatunek, ale ta opcja nie znajduje się w naszej standardowej ofercie – jest to opcja do uzgodnienia (na specjalne zapotrzebowanie klienta).
 • długość fabrykacyjna – dwuteownik standardowy w naszej ofercie ma długość L-12000 mm i L-15000 mm, dwuteownik niestandardowy to długość od L-6000 mm do L-18000 mm.

Wszystkie nasze dwuteowniki pakowane są w wiązki ważące od 0,2 Mg do 0,5 Mg. W naszej ofercie jest także możliwość kupienia pojedynczych sztuk, nawet gdy wchodzi w grę jeden dwuteownik, bo wiemy, że każdy nasz klient ma inne potrzeby.

ZETOWNIK – kształtownik ten ma profil podobny do litery „Z” (prostopadłe stopki do elementu środkowego). Zetownik ma wewnętrzne krawędzie zaokrąglone, natomiast krawędzie wewnętrzne ostre. Nasza hurtownia nie posiada zetowników w ofercie stałej. Dostępne są jedynie na indywidualne zamówienie klienta.

Kątownik, ceownik, teownik, dwuteownik – oferta

Nasze kształtowniki są zawsze w dobrej cenie. Z oferty hurtowni stali Centrostal Wrocław SA korzysta coraz więcej osób fizycznych i kontrahentów. Dlaczego jesteśmy tak popularni? Dlatego, że:

 • mamy szeroki wybór, a nasze kształtowniki są w dobrych cenach,
 • proponujemy klientom dogodne formy rozliczeń m.in. kredyt kupiecki,
 • zatrudniamy tylko wykwalifikowanych specjalistów, którzy zawsze chętnie doradzą i pomogą,
 • u nas wszystko przebiega sprawnie: od zakupu po przygotowanie dokumentów i dostawę, bo my szanujemy czas naszych klientów,
 • wszystkie nasze produkty spełniają najwyższe normy i posiadają potrzebne atesty i certyfikaty.

Robimy to wszystko, by zapewnić łatwy dostęp do najlepszych towarów. Bierzemy udział w budowaniu dynamicznego polskiego rynku budowlanego. Współpraca z nami to czysta przyjemność.

Centrostal teownik ceownik kątownik dwuteownik
Zasady przygotowania dokumentacji

Dodatkową opcją jest przygotowanie i wydanie dokumentacji świadczącej o jakości produktów – atestowaniu i certyfikowaniu surowców użytych do wytworzenia kształtowników. Taką dokumentację Centrostal Wrocław SA wydaje na życzenie klienta za dodatkową opłatą.

Kupując kształtownik (w dowolnej ilości), można otrzymać dokumenty zawierające ocenę jakości towaru np.:

 • atest 2.2,
 • atest 2.1,
 • świadectwo odbioru 3,1,
 • świadectwo odbioru 3.2.

Odpowiadając na potrzeby klienta, przygotowujemy także inne dokumenty dotyczące profili hutniczych.

Najlepsza oferta na rynku

Nasza oferta opiera się nie tylko na wysokiej jakości, ale także niskich cenach. Dział handlowy robi wszystko, by nasz kątownik, teownik, ceownik, dwuteownik i każdy inny element z szerokiej oferty hurtowni, został odpowiednio przygotowany i w krótkim terminie trafił do klienta. Nawet w przypadku nietypowych zamówień stawiamy na krótki termin realizacji.

Nasza hurtownia świadczy także usługę cięcia na wymiar kupionego towaru i obróbki strumieniowo-ściernej. Zachęcamy do kontaktu z nami, szczególnie gdy zamówienie jest nietypowe. Robimy wszystko, by nasi klienci byli zadowoleni. Co więcej, jeśli macie Państwo pytania dotyczące naszej oferty, zapraszamy do kontaktu – odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy, jeśli chodzi o dobór towaru.

Prosimy o zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Sprzedaży

Ogólne warunki sprzedaży

Kształtownik stalowy – transport

Ceownik, teownik, kątownik oraz dwuteownik dowieziemy do każdego miejsca w Polsce. Zapraszamy do odwiedzania naszych hurtowni oraz zapoznania się z dokładnymi warunkami sprzedaży. Centrostal Wrocław SA – z nami tanio, szybko i pewnie.

Nasze magazyny znajdują się we: WrocławiuPłocku, Łodzi, Kaliszu, Opolu, Wałbrzychu, Legnicy, Głogowie, Jeleniej Górze, Bolesławcu, Włocławku oraz Żarach.

Dojazd

Nie wiesz jak do nas dojechać? Znajdź nas na mapach!

Lub wyświetl wizytówkę Google Centrostal Wrocław SA